LUDZIE

GALERIA

LUDZIE

GALERIA

ZWIE
RZĘTA

GALERIA

ZWIE
RZĘTA

GALERIA

Nad każdym portretem powstającym w mojej pracowni pochylam się z maksymalną uwagą i starannością. Dbam o to, by oddawał nie tylko powierzchowne podobieństwo, ale i charakter portretowanej osoby/zwierzaka, odbijający się w spojrzeniu lub w niemal niewidocznie uniesionym kąciku ust. Często dopiero długie godziny spędzone nad kartką przynoszą pożądany efekt.

Wszystkie prace wykonuję na wysokiej jakości papierze, przy wykorzystaniu mediów od najbardziej uznanych producentów. Portrety zabezpieczane są bezbarwną warstwą ochronną, a następnie starannie pakowane, by zachowały swój oryginalny wygląd na długie lata i mogły cieszyć oczy przyszłych pokoleń.

Wystarczy, że prześlesz na kontakt@langdaworks.com krótki opis interesującego Cię portretu – jego rozmiar, ilość portretowanych osób lub zwierzaków, technikę, w jakiej ma być wykonany (ołówek lub kredka) oraz dobre jakościowo zdjęcie, a następnie wpłacisz 25% depozytu od sumy zamówienia. Wpłata będzie równoznaczna z rezerwacją terminu realizacji zlecenia, który ustalimy wspólnie. Nie masz pewności, czy wybrane przez Ciebie zdjęcie ma odpowiednią jakość? Zapoznaj się z krótkim przewodnikiem dostępnym w sekcji JAKIE ZDJĘCIA WYSYŁAĆ. Gdy fotografia do mnie dotrze, dam Ci znać, czy jest w porządku, czy powinieneś dostarczyć inną. Jeśli będzie spełniała wymogi jakościowe, ale wskazane będzie, na przykład, jej przekadrowanie, również otrzymasz maila z podglądem. Jak już wszystko ustalimy, ja przystępuję do pracy!

Gdy prace nad portretem dobiegną końca, prześlę Ci jego zdjęcie do akceptacji. Po jej uzyskaniu i zaksięgowaniu wpłaty na koncie nadam przesyłkę pod wskazany adres korespondencyjny.

Z założenia portrety wykonuję na białym tle, choć istnieje możliwość wyboru innych kolorów. Pamiętaj jednak, że ich paleta jest ograniczona, a niektóre nie występują na wszystkich wymiarach papieru.

UWAGA! Możemy umówić się na zlecenie łączone – najpierw spotkamy się na SESJI ZDJĘCIOWEJ, a potem narysuję Twój portret w ołówku lub kredkach, wzorując się na wybranym przez Ciebie kadrze. W takich przypadkach przewiduję PROMOCYJNĄ CENĘ.

Portrety ludzi obejmują głowę i szyję, ewentualnie fragment ramion. Natomiast sposób przedstawiania zwierząt zależy od ich wielkości. Oznacza to, że mogę sportretować całą rybkę akwariową lub białe myszki, ale w przypadku psa, konia, lub ukochanego cielaczka obowiązują te same ograniczenia, co w przypadku ludzi.

Obok znajdziesz ceny poszczególnych prac. Różnią się one w zależności od techniki wykonania portretu (i wiążącej się z tym ilości czasu, której wymaga), a także od jego wielkości i liczby osób/zwierząt, które mają się na nim znaleźć. Jeśli chcesz zamówić pracę o niestandardowym rozmiarze lub przedstawiającą liczbę osób lub zwierzaków nieuwzględnioną w cenniku, skontaktuj się ze mną w celu ustalenia indywidualnej wyceny.

Przed wysyłką każda praca jest starannie pakowana i zabezpieczana przed zgnieceniem. Wysyłane prace nie są oprawione.

Prace w ołówku

ROZMIAR (cm)JEDNA OSOBA
LUB ZWIERZAK
DWIE OSOBY
LUB ZWIERZAKI
TRZY OSOBY
LUB ZWIERZAKI
A4
21 x 29,7
300 zł--
A3
29,7 x 42
400 zł550 zł-
A2
42 x 59,4
750 zł1000 zł1200 zł

Prace kredkami

ROZMIAR (cm)JEDNA OSOBA
LUB ZWIERZAK
DWIE OSOBY
LUB ZWIERZAKI
TRZY OSOBY
LUB ZWIERZAKI
A4
21 x 29,7
430 zł--
A3
29,7 x 42
700 zł1100 zł-
A2
42 x 59,4
1300 zł1900 zł2500 zł

Jeśli chcesz cieszyć się portretem bliskiej osoby lub ukochanego zwierzaka, kluczowe będzie wysłanie odpowiedniego zdjęcia.

„Odpowiedniego”, czyli jakiego?

Przyjrzyj się przedstawionym fotografiom. Na górze widzisz przykłady bardzo dobrych kadrów, które umożliwią mi stworzenie portretu w ołówku lub kredkach. Są to zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, równomiernie oświetlone, ostre po powiększeniu, wykonane na zewnątrz w naturalnym świetle dziennym (ale nie w bezpośrednim słońcu) lub w sztucznym, ale zmiękczonym (np. ze studia fotograficznego). Najkorzystniej wygląda portret narysowany w oparciu o fotografię zrobioną na wysokości twarzy człowieka / pyszczka zwierzaka. Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy Twoja fotka jest wystarczająco szczegółowa, jest upewnienie się, czy na zbliżeniu widać pojedyncze włoski/łuski/pióra.

Dwa dolne zdjęcia to przykłady ujęć niewystarczających. Zbyt duża odległość od pozującego, przez co niewidoczne są szczegóły. Słabe, sztuczne światło przekłamujące kolory, na przykład kolor sierści czworonożnego przyjaciela. Dodatkowo fotografie wykonane w ruchu (dotyczy to głównie zdjęć zwierząt) są najczęściej fragmentarycznie lub całościowo rozmyte.

Wciąż nie masz pewności, czy zdjęcie, którym dysponujesz, jest w porządku? Po prostu mi je wyślij – dam znać.

Jeśli myślisz o portrecie przedstawiającym kilka postaci/zwierząt, ale nie występują one na jednym zdjęciu – nic straconego. Prześlij oddzielne fotki, a ja postaram się połączyć je w spójną kompozycję, którą podeślę Ci do wglądu.

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY POWIĘKSZYĆ

Wysyłka na terenie Polski jest bezpłatna. Opcja wysyłki za granicę pojawi się już wkrótce. W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę o kontakt: kontakt@langdaworks.com.

Przed wysyłką każda praca jest starannie pakowana i zabezpieczana przed zgnieceniem. Wysyłane prace nie są oprawione.